Türkiye'nin otomobili
Türkiye'nin otomobili

Özgün ve Modern Tasarım

Göz alıcı bir tasarıma sahip olan yerli otomobil keskin hatları, dikiz aynası çıkıntısı ve gücü yansıtan farları ile dikkat çekiyor. Özgün ve iddialı tasarımı ile il günden Türkiye'nin gündemine oturan yerli otomobil, BMW'yi andıran ön ızgara tasarımı ile de gücünü ve sportifliğini temsil ediyor. 

Göz Alıcı Dış Tasarım

Dış hatları ile gücü yansıtan yerli otomobil, kullanılan krom malzeme sayesinde uzun yıllar yol arkadaşınız olarak kalacağa benziyor. 

Anadolu Kültüründen Alınan İlham

Anadolu kültürünün bir parçası olan laleden esinlenilerek tasarlanan otomobilde, ön ızgara ve jantlarda kullanılan lale motifleriyle özgün bir hava katılmış. 

Sade ve Şık İç Tasarım 

Özenli malzeme seçimi ve ferahlığı sayesinde artık arabanızda daha çok zaman geçirmek isteyeceksiniz. Eviniz, Ofisiniz ve Arabanız olmak üzere yaşam tarzınızı değiştirmeye hazır olun. 

Kullanıcı Odaklı Teknoloji

Yolcular ve şoför için ayrı ayrı düşünülmüş ve özenle konumlandırılmış olan dijital ekranlar sayesinde 5G teknolojisini hissedeceğiniz araçta  dikiz aynası görevini görecek 2 adet ekran bulunuyor. Bunların yanı sıra arkada seyahat eden yolcular için 2 adet, öndeki yolcu için 1 adet ve şoför için de 1 adet ekran bulunuyor. Dahası bu ekranlar ile internete bağlanmak için başka bir cihaza daha ihtiyacınız yok.  Kolay arayüzü sayesinde aracınızın içerisinde rahat ve konforlu bir yolculuk sizi bekliyor. 

Geniş ve Ferah Yaşam Alanı 

5 kişilik olarak dizayn edilen araçta uzun diz mesafesi ve yüksek baş mesafesi konforu sizi bekliyor. Sınıfının en geniş ve ferah mekanına sahip olan yerli otomobil daha şimdiden geniş bir müşteri kitlesine ulaşmışa benziyor. 

Doğuştan Elektrikli Modüler Araç Platformu 

Özgün

Fikri ve sinai tüm mülkiyet hakları  TOGG'na (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) ait. 

Modüler

Azami verimlilik, Konfor, Dayanıklılık, Güvenlik özelliklerinin hepsini  farklı modeller için de sunabilecek köklü mimarisi ile gelecek nesil araç modellerine bir vizyon sunuyor. 

Üstün 

Sınıfının en uzun aks mesafesini sunan araç genişlik, ferahlık ve konfordan da asla ödün vermiyor. 

Tamamen Elektrikli Sürüş 

Lityum-İyon bataryalar sayesinde 500+ km boyunca yol gidebileceksiniz. Bu da demek oluyor ki, İstanbul - İzmir veya  Ankara-Antalya arasındaki mesafeyi şarj ihtiyacı hissetmeden gidebileceksiniz. Bunun yanı sıra hızlı sarj özelliği bulunan aracınızı %80 e kadar 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edebileceksiniz. 

Ekonomi ve Çevre Bilinci

İçten yanmalı standart motorlu araçlara kıyasla daha düşük bir maliyet sunan yerli otomobil daha sessiz daha keyifli ve en önemlisi sıfır atık ile size yol arkadaşlığı yapacak.   

8 Yıl Garanti

8 yıl boyunca pil güvencesi sunan yerli otomobil satış sonrası memnuniyet içi iyi bir fırsat gibi duruyor. 

Düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti

  • İnternet üzerinden yazılım güncelleyebilme.
  • Teknik konulardaki önleyici uyarılar.
  • Teknik bakım/Servis maliyetlerinde minimum masraf  gibi avantajlar sağlayan yerli otomobil dışa bağımlılık ve fiyat-kalite endekslerinde bir denge noktası yakalamış durumda. 

Sıfır Emisyon 

Çevre bilinci ile çalışan yerli otomobil sunduğu sıfır emisyon fırsatı ile gelecek nesiller için daha iyi bir dünya vaat ediyor. 

Rakipsiz Performans 

RWD motorda 200 AWD motorda 400 beygir çekiş gücü sunan yerli otomobil, AWD motor ile 100 km hıza 4.8 saniyede çıkma imkanı sunarken, RWD motor ile 7.6 saniyede bu hıza ulaşabilirsiniz. Günlük kullanımlarda RWD motor oldukça kullanışlı olurken ön aksta yer alan ikinci motoru devreye soktuğunuzda, tam bir SUV deneyimi yaşayacaksınız. 

İleri Seviye Güvenlik

Yüksek seviye çarpışma dayanımı ve bataryanın entegre yerleşimi ile burulma direncinde %30 artış sağlayan otomobil 2022 gereksinimlerini daha şimdiden sağlamış durumda. Bunun yanı sıra 7 adet hava yastığı bulunan araç Euro NCAP  gereksinimlerinin hepsine sahip. 

İleri Sürücü Destek Sistemi

Seviye 2+ ile otonom sürüş keyfini yaşayabileceğiniz araç şehir içi trafik pilotu ile size konforlu bir sürüş vaat ediyor. 

Sürekli Gelişim

Seviye 3+ ve ötesi için uygun altyapıya sahip olan araç internet üzerinden aldığı güncellemeler ile sürekli gelişim imkanı sunuyor. 

Akıllı Teknolojiler

Ev ve İş yerinizden sonra 3.yaşam alanınız olmaya aday.

Akıllı Yaşam Alanı

İnternete bağlanmak için farklı bir cihaza ihtiyaç duymuyorsunuz. Akıllı şehir, elektrikli cihazlar, evler ve binalar başta olmak üzere tüm nesneler ile iletişim halinde olan aracınız, tehlikeleri ve etraftaki olayları önceden sezerek size güvenli bir sürüş imkanı sunacak.

Tedarikçi Olma Süreci

4 aşamadan oluşan bu süreci internet sayfası üzerinden tamamlayabilirsiniz. Aşamalar ise şu şekilde;

  • Başvuru
  • Ön inceleme
  • Kayıt 
  • Sözleşme ve Onay