Alışkanlıkları Değiştirecek Kamyonet "CYBERTRUCK"
Alışkanlıkları Değiştirecek Kamyonet "CYBERTRUCK"

Dış İskelet

Tesla bu kez ezberleri bozdu. Model S, Model 3, Model X gibi oval yapıda tasarlanmış araçlardan sonra, Keskin dış çizgilere sahip CYBERTRUCK daha şimdiden 140 milyondan fazla sipariş alarak sınıfına iddialı bir giriş yaptı. Marsta bile gidebilen araç olarak adlandırılan Cybertruck, Off-road severlerin yeni gözdesi olacağa da benziyor. Neredeyse aşılmaz bir dış iskelet yapısına sahip olan Cybertruck ultra sert paslanmaz çelikten üretilmiş. Standart kamyonet modellerine göre ise oldukça güçlü olan araçta Tesla Zırh camına kadar bütün ince detaylar da düşünülmüş. 

ULTRA-HARD 30 X PASLANMAZ ÇELİK

Daha iyi bir madde olsa onu kullanırdık şeklinde açıklamalar yapan Tesla ise, aracın dayanıklılığı konusunda oldukça iddialı görünüyor. 

TESLA ZIRH CAMI

Ultra güçlü polimer katmanlı cam sayesinde, yüksek şiddetteki darbelere karşı dayanabilir, kuvveti emebilir ve yönünü değiştirebilir. Hasar toleransıyla oldukça dikkat çekmeyi başaran Tesla Zırh cam şüphesiz tüm araç kullanıcılarının sahip olmak isteyeceği bir yapıya sahip. 

Çok Yönlü Kullanım

3500 kg yük taşıma kapasitesinde şu ana kadar üretilen en iyi süspansiyonlara sahip olan Cybertruck bunun yanı sıra 100 m3 dış alan- kilitlenebilir bagaj detayı ile de Off-road severlerin ilgi odağı olmuş durumda. 

Güçlü

Yaklaşık olarak 14 ton çekme kapasitesine sahip olan Cybertruck sizi asla yarı yolda bırakacağa benzemiyor. 

Esnek İç Mekan

Arka koltukların altındaki ekstra depolama alanının yanı sıra 17 inçlik dokunmatik ekranlar aracın içerisindeyken patron siz olduğunu hissetmenize yetiyor. 

Performans ve Verimlilik

Şu ana kadar üretilmiş en iyi kamyonet.İşte şimdi yep yeni bir sürüş deneyimi dönemi başlıyor. Tabi ki bu deneyimi yalnızca elektrikli motorlar ile alıyor oluşumuz ise kullanıcılarına ekstra bir deneyim yaşatacak. Düşük ağırlık merkezi, Güçlü aktarma organları ve Olağan üstü torku sayesinde  800 km hıza ulaşabilen Cybertruck, 2.9 saniyede ise 96 km'ye çıkarak yeni bir rekora imza atmış gibi görünüyor.